KRATOWNICE DACHOWE

Firma KOWMET jest producentem jednych z najlepszych na rynku kratownic dachowych. Kratownice dachowe zwane też dźwigarami kratowymi są jednym z głównych elementów nowoczesnych konstrukcji stalowych hal, magazynków, obiektów przemysłowych. To kratownica dachowa stanowi konstrukcję wsporczą dachu oraz zapewnia stateczność poziomą całej konstrukcji.

Kratownice dachowe stosowane są w głównej mierze w obiektach przemysłowych o dużych powierzchniach wewnątrz całej konstrukcji. Ogromną zaletą kratownic dachowych jest możliwość stosowania ich z powodzeniem w konstrukcjach typowo stalowych jak i mieszanych żelbetowo-stalowych. Główna zaleta kratownic dachowych to ich waga. Konstrukcje te zalicza się do tzw. konstrukcji lekkich, które zapewniają lepsze właściwości w zakresie sztywności, nośności  całej konstrukcji.

Kolejna ważna zaleta kratownic dachowych to możliwość wykorzystania ich jako nośnik instalacji wewnętrznych  a wszystko to dzięki wykorzystaniu przestrzenie pomiędzy górnymi i dolnymi elementami tworzącymi kratownicę.

Mimo czasochłonności w wykonaniu kratownicy dachowej gdzie połączyć należy ze sobą kilka a czasami kilkanaście elementów stalowych są one doskonałym rozwiązaniem przy rozpiętości stawianych budynków powyżej 20 metrów.  Jedynym minusem jest wymóg stosowania zabezpieczeń powłok malarskich ale głownie ma to na celu wydłużenie okresu bezproblemowej eksploatacji stworzonego budynku.

Doskonałe rozwiązanie na lata

Podsumowując kratownica dachowa to rozwiązanie lekkie, sztywne, opłacalne ekonomiczne, zdolne do przenoszenia dużych obciążeń Idealnie nadaje się przy realizacji obiektów o dużej powierzchni i rozpiętości dachów gdzie konieczny jest montaż wielu instalacji wewnętrznych pod połacią dachu.

Profesjonalne kratownice dachowe

Już od wielu lat spawamy, łączymy i tworzymy konstrukcje stalowe w postaci kratownic dachowych. Nowoczesny park maszynowy, dbałość o wysoką jakość usług, pracowitość naszej kadry spowodowała że zyskaliśmy doskonałą renomę. Produkcja tak ważnych elementów konstrukcji stalowych budynków i hal powinna być zlecana specjalistom. Oferujemy indywidualne podejście do powierzonych projektów, realizację na wysokim poziomie oraz konkurencyjne ceny. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym specjalistom.