Cybanty - zaciski stalowe

Cybanty – zaciski stalowe.  Pozornie prosty wytwarzany ze stali przedmiot wykorzystywany w wielu branżach. Cybantami nazywamy zaciski do rur, zaciski stalowe, kabłąki, obejmy, strzemiona, U-bolty.

Od strony technicznej cybant jest po prostu prętem okrągłym ciągnionym, następnie wyginanym w kwadrat, trójkąt, koło lub owal. W zależności od wygięcia definiujemy nazwę cybanta, stąd biorą się cybanty kwadratowe, kabłąkowe, cybanty antenowe(trójkątne).

Szerokie spektrum zastosowań

Cybanty używamy najczęściej jako element montażowy do mocowania ruch i prętów. Szybki montaż i demontaż i łatwość użycia to główne zalety cybantów. Cybanty produkowane według normy DIN3570 głownie wykorzystywane są do mocowania masztów antenowych ale z powodzeniem wykorzystywane też w budownictwie mieszkaniowym i przemyśle. Z powodzeniem stosowana są też w maszynach rolniczych np. spulchniaczach gleby.  Produkujemy według normy DIN3570 i kompletujemy cybanty w wielu rozmiarach i kształtach. Kompletny rozwiązanie w zakresie cybantów przygotowanych przez KOWMET składa się z łącznika, podkładek i nakrętek. Produkujemy tez pod specjalne zamówienia naszych klientów.

Wśród produkowanych przez KOWMET cybantów znajdują się :

  • cybanty kwadratowe typu C – idealna do mocowania i podwieszania elementów kwadratowych
  • cybanty owalne typu B – inaczej zwana kabłąkową, przeznaczona do mocowania rur i prętów o różnej średnicy
  • cybanty antenowe typ D – inaczej zwana trójkątną służąca do mocowania masztów
  • cybanty antenowe typ U – inaczej prostokątna, idealna do montowania sprzętu na masztach i instalacjach wewnętrznych w budownictwie
  • obejmy jednostronne  i dwustronne do mocowania na kołek

Podstawowa specyfikacja

W zależności od poszukiwanego rozwiązania w zakresie zamocowań wybór odpowiedniego wariantu cybantu pod uwagę należy wziąć szereg zmiennych. Przede wszystkim rodzaj materiału, z jakiego wykonany jest element, solidny materiał to odporność na wysokie temperatury i niekorzystne warunki eksploatacyjne. Minimalna jak i maksymalna średnica elementu na który można założyć obejmy, a także średnica drutu i gwintu to kolejne istotne elementy. Ważnym atutem przemawiającym na długotrwałą sprawność elementu jest posiadanie powłoki ocynkowanej, która chroni przed korozją, dobrze gdy elementy montażowe są również ocynkowane. Doskonale spasowane i przygotowane pasujące do siebie elementy to główny z wyróżników naszych produktów.